Kılıçdaroğlu: Bu nasıl bir devlet yönetimidir? Değiştireceğiz!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki ağır yıkım yaşanan sarsıntı bölgelerini bu kere sel vurdu. Bölgede tesirli olan kuvvetli yağış nedeniyle Adıyaman ve Şanlıurfa’da sel meydana geldi. İki kentte 13 kişi hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Önderi Kemal Kılıçdaroğlu, sel bölgesine İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ile gitti.

‘Bütün bunları çözeceğiz’

Bölgeden konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da kimse kendini yalnız hissetmesin biz buraya sadece millet ittifakı olarak değil mayıs ayında kurulan iktidarın temsilcileri olarak geldik. Bütün şikayetleri dinliyoruz. Bir ülke güzel yönetilirse afete karşı dirençli kentler de kurulur. Su mu olur, sel mi olur, çok rüzgar mı olur… Bunları yaratmak zorundasınız. Bunu neden yapmadınız yapmıyorsunuz? Bir pompayı getirmek için suyu boşaltmak için saatlerce beklenir mi?

Bu nasıl bir devlet idaresidir. Bütün bunları çözeceğiz kimse kendini umutsuz hissetmesin. Bunu büsbütün değiştireceğiz. Kim vazifesini yapmıyorsa ona güle güle demek zorundayız. Ülkenin meselelerini da, kentlerin meselelerini da biliyoruz çözeceğiz. Elin oğlu çözüyor da biz neden çözemeyeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir