İstanbul’da alınan yılbaşı önlemleri açıklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 112 Acil Davet Merkezi Müdürü Feyza Emin, Güvenlik ve Acil Durumlar Uyum Merkezi (GAMER) Müdürü Kadir Ali Sırmalı ile birlikte yılbaşı nedeniyle kentte alınan önlemlerle ilgili açıklama yaptı. 112 Acil Davet Merkezi Müdürlüğü’nde yapılan basın toplantısında İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile Vali Ali Yerlikaya konuştu.

ERSOY: ASAYİŞİN SAĞLANMASI, TERÖR AKSİYONLARININ ÖNLENMESİ İÇİN GENİŞ BİR DÜZENLEME YAPTIK

İçişleri Bakan Yardımcı Mehmet Ersoy, “Hepinizin çok yakından takip ettiği üzere ülkemizin bir yılbaşı gecesini daha huzur içinde geçirebilmesi için İçişleri Bakanlığı olarak cuma günü sabah saat 08.00’den başlamak pazartesi sabah saat 08.00’de sona ermek üzere bir dizi tedbirler aldık. Bu tedbirleri bakanımızın imzasıyla tüm valiliklerimize bildiri ettik. Hem ülke genelinde asayiş ve huzurun sağlanması hem mümkün terör aksiyonlarının önlenmesi hem trafik güvenliğinin sağlanması hem de sistemsiz göçle gayret başta olmak üzere her türlü kaçak ve kaçakçılık ögeleriyle uğraş edilmesini kapsayan geniş bir düzenleme yaptık” dedi.

“TÜRKİYE’DE 31 BİN GRUPTA 198 BİN KARDEŞİMİZ MİSYON BAŞINDA OLACAK”

Ersoy, “Bütün güvenlik ünitelerimiz bu müddet içinde teyakkuzda ve misyonları başında oldu. Pazartesi sabah saat 08.00’de sona erecek uygulamalarımızda toplam 81 bin takımda 490 bin emniyet, jandarma ve kıyı güvenlik mensuplarımız misyonları başında olacak. Bu akşam da bütün Türkiye’de 31 bin grupta 198 bin kardeşimiz misyonları başında olacak” dedi.

ALİ YERLİKAYA: 112 DAVET MERKEZİMİZİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Vali Ali Yerlikaya ise konuşmasında 112 takımlarının de vazife başında olduğuna değindi. Yerlikaya, şunları söyledi:

* “Biraz da sayı verelim. Emniyetimiz 46 bin 509 çalışanıyla jandarmamız 2.314 çalışanıyla ve de nihayetinde mavi vatanda güvenlik ve asayişi kahramanca yürüten kıyı güvenliğimiz 210 işçi ile toplamda 49 bin 33 arkadaşımız bugün sabah sekizden yarın sabah sekize kadar hepsi nefes almadan dört gözle kentimizin huzur güvenlik ve iyiliği için çalışıyor. Ben öncelikle kentimizin cansiperane huzur ve güvenliği için çalışan ve vazife başında olan kenti için uğraşta bulunan kardeşlerimizin aileleriyle birlikte yeni yıllarını tebrik ediyorum.

* Burada bin 350 arkadaşımız 7-24 ışıkları hiç sönmeden çalışıyor. Ortalama günde 50 bin davet geliyor. Yeniden bu gece içinde sizler aracılığıyla hemşehrilerimize şunu söylemek istiyorum. Bugün 112 davet merkezimiz her vakit olduğu üzere emrinizde. Bu gece yuvanız da bizi aramanızı gerektirecek en ufak bir olumsuzluk olsun istemiyoruz ancak hayatın içinde şayet bu türlü bir şeyle karşılaşırsanız telefonun ucunda bu hoş çağdaş atmosfer içerisinde çalışan arkadaşlarımızın heyecanlı dinamik ses tonunu her vakit olduğu üzere karşınızda bulacaksınız. Şayet nitekim bir sıkıntı varsa bizi aramaktan lütfen çekinmeyin.”

Yerlikaya konuşmasının akabinde 112 çalışanlarına ve basın mensuplarına tatlı dağıttı. DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir