HaberTürk yazarı Aydemir: İmamoğlu’nun şarkısı da Erdoğan’ınkine benzeyecek gibi görünüyor

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı davada mahpus cezası ve siyasi yasak cezası almasına ait olarak, “Bu cins davalar, İmamoğlu’nu kahramanlaştırıyor. Mağduriyet psikolojisi oluşturuyor. Biliyorsunuz, şiir okuduğu için mahpusa atılan Recep Tayyip Erdoğan’ı halk en üst makamlara yükseltti. Erdoğan, cumhurbaşkanı oldu. 20 yıldır kimse onu yenemiyor. Erdoğan tutuklanıp cezaevine konulunca, ‘Bu müzik burada bitmez’ demişti. Ve daima ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ diyerek şarkıyı devam ettirdi. Ceza almasına neden olan şiiri okuduğu Siirt’ten birçok kere ileti verdi. İmamoğlu’nun müziği da Erdoğan’ınkine benzeyecek üzere görünüyor. ‘Her şey hoş olacak’ diyerek İstanbul’u kazanan İmamoğlu de herhalde artık, ‘Bu müzik burada bitmez’ diyecek!..”  yorumunu yaptı. 

Aydemir ayrıyeten şu tabirleri kullandı:

“Seçimden evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ettiğinde halk nazarında tanınırlığı yüzde 3’lerdeydi. Bu ziyaretten sonra yüzde 20’lere çıktı. İçişleri Bakanı ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nu muhatap aldıkça ya da eleştirdikçe dalga dalga büyütüyorlar. Farkındalar mı bilmiyorum?

Bu kararla İmamoğlu’nun hem cumhurbaşkanlığı adaylığının önü açıldı hem de halk nazarında bir mağduriyet ve yeni bir kahraman yaratıldı. İstanbul’da tekrarlanan seçimde alınan sonucu hatırlayın lütfen…” 


  • TIKLAYIN – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!
  • TIKLAYIN – Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası
  • TIKLAYIN – İmamoğlu, Erdoğan’a yıllar evvelki kelamlarını hatırlattı, seçim konuşmasını tekrarladı: Benim hâlâ gençliğim var; İstanbul’da başardık, Türkiye’de de başaracağız, 2023’te her şey çok hoş olacak!
  • TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu davası yorumu: Bu halde sonuçlanacağını varsayım etmiyorduk, beraat bekliyordum
  • TIKLAYIN – Akşener, siyasi yasak ve mahpus cezası verilen Ekrem İmamoğlu ile fotoğrafını paylaştı: Kul kurar, yazgı gülermiş…
  • TIKLAYIN – Altılı Masa önderlerinden İmamoğlu’na takviye: “Kul kurar, baht gülermiş”
  • TIKLAYIN – İmamoğlu’na verilen mahpus cezası ve siyasi yasağa toplumsal medyada reaksiyon yağdı!
  • TIKLAYIN – Köşe muharrirleri, İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyaset yasağı cezasını nasıl yorumladı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir