Gaziantep FK’nin bulunduğu Trabzon-İstanbul uçağında kavga çıktı

Spor Toto Harika Lig’in 7. haftasında Trabzonspor ile Gaziantep FK, Trabzon’da karşılaştı. Konuk grup, karşılaşmada 2-0 öne geçmesine karşın konut sahibi bordo-mavililer çabadan 90+8’de bulduğu golle 3-2 galip ayrıldı.

Karşılaşma sonrası ulusal orta nedeniyle grupların futbolcularına müsaade vermesi nedeniyle İstanbul’a giden Gaziantep FK kafilesi, bordo-mavili taraftarlar ile birebir uçakla İstanbul’a gitmek için uçağa bindi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı ve bordo-mavili taraftarların da bulunduğu uçak saat 20.35’te İstanbul’a hareket edecekti. Kimi taraftarlar, Gaziantep FK oyuncuları ve Teknik Yönetici Erol Bulut’a; ’Yatsana Erol Bulut, yatsana’ formunda kelamlı sataşmada bulunuldu. Bunun üzerine tartışma çıkarken, tartışma bir müddet sonra büyüyerek hengameye dönüştü.

Bir yolcunun acil çıkış kapısı butonuna basması üzerine pilot kabininden çıkarak butona basan yolcuyu uçaktan indirmek isteyince tartışma daha da büyüdü. Uçağa polis takımları çağırıldı. Yaşananlardan ötürü huzursuz olan bir bayan yolcu ise küçük çocuğunun korkması üzerine tartışmayı çıkaranlara yüksek sesle bağırdı.

Ahmet Ağaoğlu ve Yusuf Yazıcı, yolcuları sakinleştirmek için büyük bir efor harcadı. Yaşanan tartışmaların akabinde uçak 1 saat rötarlı olarak İstanbul’a hareket etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir