‘Bize çalışacaksın’ deyince meydan dayağını yediler

SULTANGAZİ’den taksiye binen ve uyuşturucu husus tesirinde olduğu argüman edilen 3 kişi, taksiciye Arnavutköy’deki tenha bir alana gitmesini istedi. Taksi sürücüsü ise, “Tüm gün bize çalışacaksın, paranı bize vereceksin” diyen şüphelileri, vazife yaptığı durağa götürdü. Şüpheliler duraktaki taksiciler tarafından dövülürken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Dün akşam saatlerinde Sultangazi Habipler Mahallesi’nde taksiye binen 3 kişi, taksiciye Arnavutköy’deki tenha bir alana gitmesini istedi. Uyuşturucu unsur tesirinde oldukları sav edilen şüpheliler, taksinin sürücüsüne, “Tüm gün bize çalışacaksın, paranı bize vereceksin” dedi. Taksi sürücüsü ise gasbedileceğini düşünerek telsizle arkadaşlarına ileti gönderdi. Duraktaki arkadaşları ile telefonla irtibat kuran taksi sürücüsü, daha sonra şüphelileri duraktaki arkadaşları ile görüştürdü. Bu görüşmeler sürerken taksici şüphelileri de durağa kadar getirdi. Taksi durağa gelir gelmez etrafını saran taksiciler, şüphelileri araçtan indirerek tekme tokat dövdü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Aynı durakta çalışan taksi sürücüsü Ali Yıldız, “Bugün taksimize binen 3 kişi, araçta gelirken farklı bahisleri açarak arkadaşımızı tehdit ediyorlar. Sürücü arkadaşımız, yolcuya çaktırmadan diğer bir arkadaşımıza haber verince; biz kendi aramızdaki sistemden irtibat sağlayarak, kendi ortamızda plan yaparak onları tuzağa düşürdük. Burada kendileri ile konuşmaya çalıştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir