AK Parti Sözcüsü Çelik: Deprem bölgesindeki çalışmalar ana gündem maddesiydi

Son dakika haberi!

AK Parti Genel Merkezi’ndeki MKYK toplantısı yapıldı.

Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor.

Çelik’in açıklamaları şöyle:

Seçim sonuçları değerlendirildi.

Yerel seçimlere dönük hazırlıklar başladı. Siyaset kesintisiz yapılan bir iştir. Vatandaşa hizmete orta verilemez. Mahallî seçimlere giderken kendimizi daha güzel anlatmak, mahallî seçim sürecine kadar öngördüğümüz temasları yerine getirmek için kuvvetli formda temasları sürdüreceğiz. Oyumuzun arttığı azaldığı, güçlü olduğumuz, olamadığımız yerler bağlamında vatandaşımızın bizden beklentilerini tespit etmeye çalışarak değerlendirmeleri yapıyoruz.

Her basın toplantısında bir insanlık daveti olarak Diyarbakır Annelerine değiniyoruz. 1386 gün oldu. Demokrasinin korunması açısından terörle gayretin çok güçlü bir biçimde süreceğidir.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALAR

Her toplantımızın birinci unsuru sarsıntı bölgesinden vatandaşlarımızdır. Sarsıntıyla ilgili yaraların sarılması hususundadır. Depremzede vatandaşlarımıza dönük hakaretleri unutmadık. Bu hakaretleri yapanların kendi utançları olarak yazılmaktadır. Onlar ömür boyunca alınlarında bunu taşıyacaktır. 311 bin konutun tamamlanıp afetzedelere teslimi için çalışmalar devam etmektedir. Köy konutları sorunu değer verdiğimiz konu.

Eylül-ekim ayları ortasında 60-70 bin konutun depremzede vatandaşlarımıza teslim edilmesi planlanmaktadır.

Şu ana kadar 9 bin 105 yeni iş yeri yapıldı.

“KİRALARLA İLGİLİ ŞİKAYETLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Enflasyonla ilgili hayat pahalılığı ile ilgili düşünceleri, Rusya-Ukrayna kaynaklı meşakkatleri gidermek için seçimden sonra çabayı sürdüreceğiz demiştik. Kiralarla ilgili olarak bize ilettikleri bütün şikayetleri yakından takip ediyoruz. Bu mevzudaki uğraşımızı ivmesini artırıp tesirini genişleterek devam ettireceğiz.

ENFLASYON MESAJI

İş dünyası bütün paydaşlarla birlikte enflasyonun tek haneye inmesi konusunda yeni hükümetimiz Türkiye Yüzyılı’nı kucaklayacak siyasetleri hayat geçirmeye devam edecektir.

Enflasyonun tek haneli sayılara indiğini göreceğiz. Türkiye Yüzyılı dediğimizde içinde ülkemizin bütün boyutlarını kapsayan pek çok projeyi, vizyonu içermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir